Warsztaty: Żadanice – lalki spełniające życzenia!

4 października 2018

Żadanica to lalka pochodząca z pogranicza polsko - białoruskiego. Wykonana zgodnie z tradycją, ma za zadanie spełnić marzenie, powierzoną jej intencję. Lalki wykonywane są ręcznie, bez użycia igły, ze skrawków materiałów- resztek ubrań, niepotrzebnych pozornie już tkanin, tasiemek, koralików- tego co aktualnie mamy pod ręką.

Magiczne lalki słowiańskie służą tylko dobrym celom, wykonane z miłością i zaangażowaniem mają chronić osobę do której należą, wspierać w dokonywaniu zmian, przynosić szczęście i radość.


Podczas warsztatu każdy wykona lalkę dla siebie z określoną przez siebie intencją. Uczestnicy zaprzyjaźnią się z materią dostępną do wykonania Żadanicy by znaleźć drogę do jej wykonania. Pozwolimy lalkom wybrać formę i kolory jakie są potrzebne do wsparcia intencji. Dlatego na warsztat dobrze jest przyjść z jasno sprecyzowanym marzeniem- życzeniem, z którym każdy indywidualnie będzie pracował i nasycał nią lalkę już na etapie tworzenia.


Materiały i narzędzia- tkaniny, tasiemki, nitki, włóczki- Żadanice uwielbiają nasycone naszą energią części siebie. Istotny jest też element dzielenia się ze sobą wzajemnie materiałami- czyt. energią dodaje to lalkom mocy.

____________________
Prowadząca: Daria Sienkiewicz- instruktor MOKSiR w Kleszczelach gdzie prowadzi zajęcia plastyczne i współtworzy imprezy oparte na ludyczności regionu pogranicza. W swojej działalności szczególną uwagę przywiązuje do tradycji miejsca z którego pochodzi i zachwyca się co chwila jej magią.

Zapraszamy na warsztaty w niedzielę 7.10.2018 o godz. 13.30
Czas trwania zajęć: 2h

Zapisy na opolskielamy@gmail.com

Zapraszam na spotkanie z życzeniami, magią i Pograniczem!

TAGI: