Konkurs Główny – blok I

Pokazy konkursowe filmów krótkometrażowych:
8.10.2023 / niedziela / 18:00
11.10.2023 / środa / 20:00

Kino Meduza / wstęp wolny

Blok I, czas trwania: 129’


1. Być kimś, reż. Michał Toczek (fabuła), 27’
Wiktor to zwykły facet, elektryk, który wprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że mieszkanie należało kiedyś do Lecha Wałęsy. Żona Wiktora, Sylwia, postanawia zmienić ich nowy dom w muzeum, a męża w odtwórcę roli byłego prezydenta. Jej obsesja zmusza Wiktora do konfrontacji z legendą Lecha Wałęsy.

2. Toto, reż. Klaudia Bochniak (animacja), 7’ 
Tygrys Toto ucieka z lokalnego cyrku, powodując zamieszanie w okolicy. Pomimo świadomości jego obecności, prowadzona impulsem mieszkanka pobliskiego miasta decyduje się wyjść z domu.

3. Misie polarne, reż. Bartosz Stankiewicz (fabuła), 20’
Zapaśnik musi zrzucić przed walką cztery kilogramy w jeden dzień. Redukcję wagi zakłóca niezapowiedziana wizyta jego brata. 

4. What’s bugging you?, reż. Paulina Ziółkowska (animacja), 7’ 
What is bugging you? Everyone is caught up in the daily routine, repeating emotions and action reactions, so enjoy this animated guide on how not to cope with your anxieties.

5. IL3 MNI3 KOCHASZ, reż. Ewa Japola (fabuła), 13’ 
To ten dzień. Speed-dating w akwarium. Czas przełamać codzienność i złowić kogoś dla siebie. Sarar w poszukiwaniu miłości chce tylko jednego: numeru telefonu. No dobra, i numeru buta. I peselu. Daty urodzenia, temperatury ciała, liczby liter w nazwisku... Liczby. Liczby nie kłamią.

6. Trzy opowiadania o Basi, reż. Mateusz Pietrak (dokument), 29’ 
Intymny portret Basi – energicznej osiemdziesięciolatki. Bohaterkę filmu obserwujemy w roli babci, matki, siostry i aktorki. W prostych scenach z jej codziennego życia humor przeplata się z nostalgią, gdy poruszane są najważniejsze życiowe kwestie: miłości, starzenia się i śmierci.

7. Czekaj na mnie we śnie, reż. Natalia Durszewicz (animacja), 15’ 
Czekaj na mnie we śnie to poetycka opowieść o starzejącym się małżeństwie ukazana za pomocą animacji malarskiej. Odizolowani od świata i skazani na samotność Bronka i Zygfryd doświadczają powolnej defragmentacji rzeczywistości spowodowanej chorobą kobiety i związanymi z nią przeciwnościami losu. W swojej ostatniej podróży przeżywają chwile żalu, bólu, a nawet odrazy. Jednak za wszelką cenę starają się nie zapominać o miłości, która niegdyś trwała między nimi.

8. Holly Molly, reż. Kamil Pośnik (animacja), 11’10’’
Ameryka, lata 60-te XX wieku i typowa amerykańska rodzina…