Pokazy filmów: Konkurs Główny BLOK II

Blok 158 min.


pokaz festiwalowy:

5 października / 17:00 
8 października / 18:00

Kino Meduza
wstęp wolny

Konkurs Główny BLOK II


Wyspa reż. Zuzanna Stach / 8’

Mieszkaniec bezludnej wyspy celebruje życie w samotności. Pewnego dnia zauważa na horyzoncie wołającego o pomoc rozbitka.

Gość reż. Sebastian Weber / 30’
Życie polskiego rolnika Wojtka i jego najbliższych sąsiadów pokazane oczami młodego szwajcarskiego reżysera Sebastiana. Wojtek od dziecka ciężko pracuje na roli, nie tracąc przy tym radości życia, ciepła i humoru. Jego wielki dom jest zawsze otwarty dla gości spragnionych towarzystwa i przyjaciół szukających pomocy. Tu schronienie znajduje Paweł, uzależniony od alkoholu, który nie miał gdzie się podziać. Wojtek próbuje się nim zaopiekować. Czy podoła wyzwaniu?

Users reż. Jakub Piątek / 29’
Jedna noc. Przypadkowo spotykamy się na czacie. Algorytm łączy nas w parę. Szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Tu czas płynie trochę inaczej. Ciekawe ile można przeżyć w jedną noc? Podobno Internet to ostatnia strefa prawdziwej wolności. Jeśli wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Jest tylko jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz – przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć?

Inny reż. Marta Magnuska / 5’
W oczekiwaniu na tajemniczego gościa, zgromadzeni snują przypuszczenia, jak wygląda i kim jest obcy. Nieznajomemu materializuje się w ich wyobraźni, a jego obecność staje się niemal namacalna. Początkowy entuzjazm tłumu ustępuje miejsca uczuciu niepokoju.

Radwan reż. Teresa Czepiec / 15’
Stanisław Radwan, charyzmatyczny kompozytor, pracuje nad muzyką do spektaklu. Tworzy ją, używając nie tylko z dźwięków muzycznych, ale również z brzmień takich jak kroki, szepty i krzyki aktorów.

Colaholik reż. Marcin Podolec / 11’
„Colaholik” to dziennik osoby, która pije stanowczo za dużo słodkich napojów gazowanych, dokument i komedia romantyczna w jednym.

Wonder Girls reż. Anastazja Dąbrowska / 20’
Świat, w którym nie ma dorosłych, nadzoru, zakazów. Marzenie każdego nastolatka – chyba, że nie ma wyboru. Nikol wraz ze swoją młodszą siostrą Oliwką mogą poczuć to na własnej skórze. A dojrzewanie potrafi dać w kość każdemu.

Wełniaki reż. Joanna Polak / 10’
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak żyło by się w świecie, który byłby z wełny? W tym miejscu, gdzie ludzie, zwierzęta i to co ich otacza jest zrobione z wełny, wszystko jest ze sobą powiązane. Jedyną osobą, która potrafi dopilnować aby ten świat funkcjonował, jest Pan Wełniak. Jest on jednak stary
i znużony, dlatego chce zmienić swoje życie. Niestety jego marzenia w końcu się spełniają.

Le Monde reż. Gaweł Dykas / 30’
Historia chłopca, który ze względu na młody wiek oraz tragedię rodzinną nieświadomie podejmuje działania wplątujące go w świat młodocianych kryminalistów. Jest to historia o dojrzewaniu, nauce odpowiedzialności, mierzeniu się z przeciwnościami losu – stawianiu czoła światu i samemu sobie. Wchodząc w świat zakładu poprawczego, widz ma szansę poznać szarą, przytłaczającą rzeczywistość zaniedbanej młodzieży oraz dostrzec światło, które wniesie tam Antoni – wychowawca, wspierający
i próbujący przywrócić normalne życie swoim wychowankom.

Czas trwania : 158 min.