Konkurs Główny Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Amatorskich 2023

Konkurs Główny to esencja i najważniejsza część Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Biorą w nim udział etiudy filmowe autorstwa studentów i absolwentów filmówek, a także studentów kierunków związanych z filmem.

Opolski festiwal od lat daje młodym twórcom z całej Polski możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Dzięki setkom zgłoszeń filmów krótkometrażowych, jury festiwalu (złożone z organizatorów i zawodowych filmowców), może określić jakie tendencje powstają w polskim kinie w dziedzinie animacji, dokumentu oraz fabuły.

Bardzo ważną częścią konkursu stały się filmy amatorskie. To dlatego od niedawna są one prezentowane w osobnej części - Konkursie Filmów Amatorskich.  Swoją twórczość prezentują tu co prawda jeszcze pasjonaci, bez dyplomów szkół filmowych. Często bywa tak, że prezentacja ich filmu szerszej publiczności i nagroda bądź wyróżnienie otrzymane właśnie na „Opolskich Lamach” jest wstępem do kariery i odkrywania wielkiego talentu.

Prezentacje wszystkich filmów podczas konkursu trwają kilka dni. Zarówno dla widzów, jak i twórców, udział w bezpłatnych pokazach jest szansą na inspirujące rozmowy, znakomitą rozrywkę i odkrywanie najnowszych trendów w polskiej kinematografii krótkometrażowej.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali finałowej. Nagrody Grand Prix i wyróżnienia za etiudy filmowe zostaną przyznane w trzech kategoriach: dokument, fabuła i animacja. Natomiast w Konkursie Filmów Amatorskich, osobne jury, przyzna jedną nagrodę Grand Prix i wyróżnienia. 

Swoją nagrodę przyznaje również publiczność, która będzie wybierała zarówno z filmów amatorskich i etiud.

ZGŁOŚ SWÓJ FILM
DO KONKURSU GŁÓWNEGO 21.FFOL

 

Konkurs Główny  i Konkurs Filmów Amatorskich przeprowadzany jest w ramach 21. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Festiwal odbędzie się w Opolu w okresie 06–14.10.2023 r

Wyślij zgłoszenie na adres: 
21.festiwalfilmowyopolskielamy@gmail.com

Film wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać do dnia 30.06.2023 r.

Do pobrania:


Lista filmów zakwalifikowanych do Konkursu opublikowana zostanie na stronie internetowej Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy: www.festiwal.opolskielamy.pl do 16.09.2023r.

*Zastrzega się, iż Organizatorzy nie mają obowiązku telefonicznego informowania twórców o zakwalifikowaniu do Konkursu.