Konkurs Główny – blok VI

pokaz festiwalowy:

5 października 2021 / wtorek
17:00
Kino Meduza

wstęp wolny

17:00/ Kino Meduza

Blok 6 – 98 minut

A: „Trzy małe historie” reż. Zuzanna Michalska 5 min
Ręcznie rysowana animacja o tym co wydarzyło się w Barze Świat, zanim nadszedł świt.

F: „Na jedną noc” reż. Mally Yina 29 min
Piotruś skończył już trzydzieści lat, jednak wciąż unika dorosłości i wszystkiego, co się z nią kojarzy.  Życie wypełnia imprezami i jednonocnymi romansami, o ilość których konkuruje z najlepszym przyjacielem, Krzyśkiem. Piotrusiowi wydaje się, że ma pod kontrolą nawet czas. Na dziewczyny ma sprawdzoną strategię: żadna nie zostaje do rana.  Aż do pewnej nocy, podczas której podrywa Wandę. Wtedy wszystko wysuwa mu się spod kontroli. I Wanda. I czas.

D: „Opus Magnum” reż. Filip Bojarski 30 min
Na strychu w rodzinnym domu znalazłem autobiografię mojego prawuja Wacława. Wacław opisał tajną organizację konspiracyjną, którą założył w Łodzi podczas II WŚ. Nikt w rodzinie nie wie o jego tajemniczym życiu, co więcej wspomnienia o nim, kłócą się z jego wizerunkiem wyłaniającym się ze stron książki. Przygotowuję więc monodram, żeby przedstawić rodzinie niewiarygodną przeszłość Wacława. Niestety wszystko komplikuje moja słaba pamięć.

A: „Jestem tutaj” reż. Julia Orlik 15 min
Starszy mężczyzna opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.

F: „O człowieku, który kupił mleko” reż. Jagoda Madej 27 min
Maciek chciał być dziennikarzem. Objechać świat jak Kapuściński. Niestety dorosłe życie nie zawsze dostosowuje się do naszych wyobrażeń o nim, więc dla uzyskania niezależności finansowej Maciek przyjął posadę w urzędzie swojego rodzinnego miasta. Niezależny specjalista do spraw promocji to przecież prawie dziennikarz. Jednak zaczęły mu się przytrafiać dziwne przygody. Z pomocą przyjaciela Maciek próbuje znaleźć źródło problemu i sposób jego opanowania.