Konkurs Główny – blok VII

pokaz festiwalowy:

6 października 2021 / środa
17:00
Kino Meduza

wstęp wolny

17:00/ Kino Meduza

Blok 7 –– 95 minut

F: „Ostatnie pożegnanie” reż. Tymoteusz Kutz 25 min
Skonfliktowana rodzina pojawia się na kremacji Tomasza Grywczuka. Mężczyzna nie był jednak zwykłą osobą, a najpopularniejszym w Polsce pisarzem powieści grozy. Po jego śmierci, a w chwili przekroczenia zakładu pogrzebowego, w umysłach najbliższych pisarza rodzą się myśli, jak wykorzystać postać zmarłego, by osiągnąć swoje prywatne cele. Tajemniczy list zostawiony przez autora zdaje się chwilowo pojednać rodzinę, jednak wybuchowe radyjko sprawia, że familia ponownie staje się podzielona. Wszystkiemu, jak przedstawieniu, przygląda się najwierniejszy fan pisarza, którym okazuje się być właściciel domu pogrzebowego. Zbyt duże różnice i inne plany na wykorzystanie zwłok zmarłego sprawiają, że każdy wychodzi z kremacji z osobnym woreczkiem z prochami.

D: „Wielogłos” reż. Damian Kosowski 6 min 43 s
Zbiorowy portret miejsca i wspomnień, które już nie istnieją.

A: „Fast food” reż. Kacper Buratyński 4 min
Kasjerka zadaje klientowi dosyć nietypowe pytanie.

F: „Wyraj” reż. Agnieszka Nowosielska 20 min
Spokojnym i sielskim życiem Weroniki zadrżała nagła choroba jej ojca. W zabawie z kolegami, jej syn Pietrek doświadcza sytuacji, po której wierzy w swoje uzdrawiające moce. Otaczający Weronikę świat woła o uwagę, a rzeczywistość wymyka się spod jej kontroli. Czy to możliwe, że Pietrek ma wpływ na zdrowie dziadka?

D: „Trochę raju” reż. Andrzej Cichocki 19 min
Dokumentalna opowieść z pogranicza realizmu i baśni. Film o śląskiej rodzinie, która w zakątku metropolii odkrywa przed widzem swój świat i dzieli z nim chwile z życia, nierozerwalnie związanego z otaczającą ich naturą.

A: „Psotnik w Szklanej Pułapce” reż. Kamil Wójcik 3 min
Zaczarowane miasteczko skrywa nocą wiele atrakcji, ale nie wszystkie są tu po to by rozbawić gości. Więc miej się na baczności, bo kiedy zanurzysz się w szaleństwie, nie będzie powrotu.

F: „Scheda” reż. Jeremi Skrodzki 18 min  
Pierwsza część dyptyku fabularno-dokumentalnego nagranego w podupadającej odlewni na obrzeżach Łodzi.