KONCERT: Meek, Oh Why

Zespół zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records.

W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (selfpublishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie, w tytułowym utworze, wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.

Kolejny czwarty album zespołu, zatytułowany „Offline”. to muzycznie, kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hiphopowy groove. 

Założycielem i liderem grupy Meek, Oh Why? jest Mikołaj Kubicki - autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

Skład zespołu:

Mikołaj Kubicki - wokal, trąbka

Mateusz Hulbój - wokal, elektronika

Maciej Porada - syntezator

Wawrzyniec Topa - gitara basowa, syntezatory basowe

Karol Szczygieł - pad perkusyjny, elektronika


pokaz festiwalowy:

7.10 piątek /  20:00

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki  / wstęp  kasy NCPP


zobacz: