Pokazy konkursowe filmów krótkometrażowych:
04.10.2024 / piątek / 18:00, Kino Meduza
09.10.2024 / środa / 18:00, Kino Meduza
wstęp wolny
Czas trwania bloku: 83 min 45 s
Antyfutbol reż. Dominik Cywiński
Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Zakończenie tego ostatniego śledzą dziadek, ojciec oraz kuzyn – przedstawiciele trzech pokoleń kibiców reprezentacji Polski w piłkę nożną. Każdy przeżywa porażkę drużyny narodowej na swój sposób. Dziadek zatapia się we wspomnieniach, ojciec wyładowuje skumulowaną frustrację werbalnie. Sytuacja eskaluje, gdy do pomieszczenia wchodzi syn – przedstawiciel kolejnego, najmłodszego pokolenia. Pod pachą trzyma piłkę.
Boginia Funga reż. Olga Michaluk
To abstrakcyjna opowieść o królestwie grzybów. Tytułowa bogini jest zmiennokształtnym bóstwem o niepojętej mocy. Dzieło jej poświęcone składa się z animacji wykonanych na bazie rysunków z cyklu kilkuset prac oraz muzyki elektronicznej zrealizowanej na podstawie nagrań z dźwięków brzucha artystki. To próba pogodzenia się z jednostkową bezsilnością wobec ogólnoświatowej katastrofy ekologicznej. To film o końcu świata, który staje się początkiem.
Krótki film o bajkach reż. Tomasz Łowicki
Scenariusz filmu powstał podczas nocnych zmian w hotelu gdzie latem 2024 roku pracowałem jako recepcjonista. Miałem zrobić inny film. Ten jest o tym, że przez pół roku mi się nie chciało. Co jest prawdą, a film, w swoim zamyśle stanowi studium fenomenu niemocy twórczej.
Love reż. Kamil Bukłaha
"Love" to urocza opowieść o gumowej piłce, która niespodziewanie wypada z plecaka i rozpoczyna pełną przygód podróż przez malowniczy Wrocław. Piłka, zdeterminowana by wrócić do domu, w którym czuje się kochana, napotyka na swojej drodze różne niebezpieczeństwa. To historia o odwadze, tęsknocie i sile, jaką daje miłość do swojego miejsca na świecie.
Marzyciel reż. Piotr Kazimierczak
Prosta historia rybaka - opowieść o nadmiernej ambicji i niewykorzystanych szansach.
Niebieski sen Marca Chagalla, reżyser zbiorowy, pracownia „Piksel”
Film „Niebieski sen Marca Chagalla” został zainspirowany twórczością niezwykłego malarza Marca Chagalla i przenosi nas w nierealną krainę marzeń i wspomnień artysty z dzieciństwa, z niepowtarzalną atmosferą żydowskiego miasteczka. Animacja jest także pełna uroków Paryża i magii cyrku, którym fascynował się malarz. Przygody postaci i zwierząt z obrazów Chagalla tworzą filmową opowieść o zaczarowanym świecie, gdzie nie ma nie ma grawitacji i czas płynie innym rytmem.
Nieidealni reż. Kamil Śleszyński
"Nieidealni" to opowieść o osobach z dysfunkcjami wzroku, które swoje miejsce odnalazły w teatrze.
Plac Wolności 4 reż. Kacper Wiącek
,,Plac Wolności 4" to zrealizowana w jednym kadrze etiuda filmowa. Opowiada historię młodego małżeństwa, które w latach siedemdziesiątych wprowadza się do nowo otrzymanego mieszkania. Zycie dwójki ludzi opowiedziane z perspektywy ich mieszkania Miejsce pamięci, czy pamięć miejsca?
Śmiertelna Pomyłka reż. Dariusz Henka
Śmierć przychodzi po młodego chłopaka - Andrzeja. Okazuje się jednak, że doszło do tragicznej w skutkach pomyłki. Śmierć próbuje odkręcić całą sytuację i odesłać chłopaka z powrotem do świata żywych, jednak Andrzej chce wykorzystać okazję i dostać się do nieba, twierdząc że życie na Ziemi jest beznadziejne. Zaskoczona Śmierć, rzadko słysząc takie słowa od osób, po które przychodzi, postanawia zrozumieć, co skłania młodego człowieka, mającego przed sobą całe życie, do takiego wniosku. Dochodzi do dyskusji, która przyjmuje nieoczekiwany obrót. Jedno jest pewne – Andrzej nie tak wyobrażał sobie spotkanie ze Śmiercią.
TAK-NIE reż. Wojciech Retz
Ktoś pisze tekst, inny ktoś stwierdza, że z tego mogłaby być niezła piosenka. Postanawiają założyć zespół i zagrać koncert pomimo to, że nie umieją grać i nie mają instrumentów... W filmie zagrały osoby z niepełnosprawnościami - uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Morzewie. Całość została zarejestrowana telefonem.
Zatrzymanie świata w kadrze reż. Adam Sikora
Film przedstawia Tomasza Sczansnego, który ma bardzo nietypową, a zarazem bardzo trudną pasję, jaką jest fotografia przyrodnicza. Wymagająca często ogromnego poświęcenia, ucząca pokory ale dająca ogromną satysfakcję jeśli uda się sfotografować wymarzony kadr. Film przedstawia w skrócie jak realizowane są „od kuchni” takie fotografie, gdzie priorytetem jest dobro i spokój zwierząt, które chcemy sfotografować.
Zwykły czwartek reż. Izabela Wójtowicz, Jakub Ciosiński
Czekając na przystanku, Natalia spotyka dawną znajomą – ich rozmowa daje nowe światło na przeszłe zdarzenia. Mimo naiwnie optymistycznej potrzeby sprawiedliwości i dążenia do tego, aby inni zrozumieli nasz punkt, sami możemy go zmienić. Czy znajdziemy swoje odbicie zarówno w Natalii jak i drugiej rozmówczyni? Czy nasze ego pozwoli nam zaakceptować pewne fakty albo wziąć za nie odpowiedzialność, a może wciąż będziemy czekać na nasz tramwaj?