Jury

Konkurs Etiud Filmowych

Maria Zmarz-Koczanowicz

Scenarzystka i reżyserka, autorka wielu filmów dokumentalnych nagradzanych w Polsce i za granicą. Reżyserka spektakli Teatru Telewizji i filmu fabularnego „Kraj świata”. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.

Monika Kuczyniecka

absolwentka ASP w Poznaniu, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Animatorka, zajmuje się szeroko pojętym „Plasticine Designem”. Pracuje techniką poklatkową przy użyciu plasteliny tak – kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy. . Stworzyła wiele animowanych teledysków (m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Czesława Mozila, Voo Voo, Dagadana.

Katarzyna
Trzaska

Reżyserka fabularna i teatralna.
Jej debiut dokumentalny - film „10 lat do Nashville”, był nominowany do Nagrody im. Jana Machulskiego za najlepszy niezależny film dokumentalny roku 2010 oraz pokazywany i nagradzany na 11 festiwalach w Polsce i na świecie.

Konkurs Filmów Amatorskich

Justyna
Czarnota

Pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.
 Jako pedagożka teatru we współpracy z reżyserem Robertem Jaroszem współtworzy spektakle teatralne – m.in. „Lustrzaną chmurę” w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie.

Miłosz
Konieczny

Ukończył  PWST w 2010 roku, zadebiutował w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w roku 2009 rolą Truffaldina w spektaklu „Miłość do trzech pomarańczy” w reżyserii Pawła Aignera. Podczas 6-letniej pracy w teatrze, stworzył role w 15 premierowych przedstawieniach. Stale współpracuje z opolskim teatrem i można go oglądać w spektaklach „Smierć przyjeżdża w środę „ w reżyserii Agaty Dudy-Gracz i „Dziadach” w reżyserii Pawła Passiniego.

JAKUB
KOWALCZYK

Aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu, absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Współpracował m. in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu, teatrem neTTheatre Pawła Passiniego, Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Wydziałem Reżyserii Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował z takimi reżyserami jak Agata Duda- Gracz, Michał Zadara, Paweł Passini.